Mesajı Okuyun
Old 20-04-2002, 09:49   #27
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: seyyah

son bir not, konuyla biraz ilgili: medeni kanunumuz bakımından boşanma sebepleri dışında, çok özel ve kolay bir "evliliği sona erdirme", belki yukarıda konuşulan şekliyle "idari işlemin bir nevi geri alınması" yolu var, dediğim gibi çok kolay; bir küçük soru-ipucu ile sayın katılımcıların fikirlerini almak isterim. tc vatandaşı ve hem de uzakgörüşlü, evlenmeden önce ilerde eşimi beğenmez, küçük bir tazminatı göze alıp ondan nasıl boşanırım diye gardını alan "kötüniyetli" bir kişi ne yapmalı dersiniz?

Soru Tuzak bir soru değil ise ve ''cevabım Kötüniyetli TC vatandaşı sıfatını bana vermiyecek ise'' şunu yapardım..

Onun elinden, evlenmemizin sona ermesine neden olabilecek bir vasfı hakkında yazılı, imzalı bir mektup ile garanti alırdım..

Mesela, '' Ben bakireliğe çok önem veririm ve bakireyim gibi.. senin d ebuna önem verdiğini biliyorum vs. gibi'' veya buna benzer bir yazı..

Beğenmediysem, 6 ay içinde evliliğin feshini isterdim.. hata veya hile hükümlerine dayanarak... tazminat vermeden, tazminat bile alırdım..

Tabiki bunlar işin şakası..

Selam ve saygılarımla..