Mesajı Okuyun
Old 04-02-2013, 19:41   #35
olgu

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
.

Nihayet aracınızı park ettiniz ve kalabalığa doğru hareketlendiniz. Binadan içeri girince özel güvenlik görevlileri sizi karşılayacak ve çantanızı x-ray cihazınızdan geçirmenizi isteyecekler. Siz avukatlık kimlik kartınızı gösterip bir de “avukatım” deseniz de, “olsun, çantanızı cihazdan geçirmeniz gerekir” diyecekler. Benim gibi etrafınızda toplanan görevlilere hakemin sarı kart göstermesi gibi 3 defa “avukatım, avukatım, avukatım” derseniz, bir görevli kartınıza bakarak “isminizi söyler misiniz” diyecek. Siz mecburen kartınızdaki ismi söyleyeceksiniz. Görevli Çağlayan Adliyesi’ndeki gibi isminizi bir yere yazmayacak, çünkü hafızası çok güçlü olduğundan gerek görmeyecektir.

Aynı olayı Ankara Adliyesinde geçen hafta yaşadım, kartımı okutarak turnikeden geçtim, özel güvenlik "lütfen çantanızı x-ray cihazına koyun" dedi. avukat olduğumu bildiği için tekrarlama ihtiyacı duymadım.
Kendisine "hakim ve savcılarda çantalarını koyuyorlarmı?" diye sorunca
"ne münasebet" diye çıkıştı bir anda.
"o zaman bende koymuyorum, eğer güvenlik taramasıyla onlarda girecek yoksa sadece avukatlara özgü güvenlik taraması yapamazsınız, şimdi ne yapacaksınız" dedim.
"üzgünüm tutanak tutacağız" dedi
tutanak no 1 olarak tutanağımı tutturdum, ben işimi bitirip adliyeden çıkarken (saat 10.00) gibi, aynı kapıda onlarca avukat kendi tutanaklarını tutuyordu öğrendim 10:30 gibi adliyeden sorumlu başsavcı geri adım atmış,
"avukatlar kimlik gösterip geçsinler" demiş.
Bu sefer adliye personeline kafayı takmışlar onlar bir kaç sabahtır tartışma halindeler.

2 hafta önce istanbulda bir hakim platonik aşk yaşağıdığı 30 yaş küçük kalem personelini silahla rehin aldı...