Mesajı Okuyun
Old 22-08-2007, 15:09   #25
Seyda

Önerme 1 : Boşanmıyorum öyleyse aldatırım..

Cevap : Boşanamıyorum öyleyse aldatılmaya göz yumarım..

Önerme 2 : Aldatıyorum öyleyse boşanırım..

Cevap : Aldatılıyorum öyleyse boşanırım..

Önerme 3 : Burası Doğu, boşanırsan ölürsün öyleyse en iyisi katlan..

Cevap : Boşanırsam ölürüm öyleyse en iyisi katlanayım..

Önerme 4 : Burası Batı ve eşim bilmem ne kadar maaş alıyor, aldatamam yoksa boşanır..

Cevap : Bilmem ne kadar maaş alıyorum, aldatma yoksa boşanırım..

**Sayın Doğu Akdenizli, 'Aldatmak' başlıklı konuyu bile Türkiye gerçeği diye bir Doğu-Batı sentezi yaparak ve ısıtarak önümüze getirdiniz ya gerçekten sizi tebrik etmek lazım..

Aldatmak erkek-kadın herkesin yapabileceği, belki egoyu tatmin etme isteği, belki kişisel bozukluk sebepli bir davranış.. Burda neden arıyoruz, sonuç değil..Öyle olsaydı başlık 'Aldatmanın sonuçları' olurdu. Sizin düşüncenize göre aldatmanın sebebi Doğu'da buna verilen cevap ve boşanamamak ise, bence burda Doğu'lu kadına ve erkeğe yapılmış büyük bir haksızlık vardır.. Siz en iyisi bu düşünce ile ve sizin tabirinizle o maaşı bilmem kaç YTL olan Batı'lı bir kadının kocası olmadığınıza dua edin..Ya da sizin gibi düşünmeyen Doğu'lu bir kayınpedere sahip olmadığınıza..

av_ufuk'un da belirttiği gibi aldatmanın sosyolojik açılımları yoktur,toplumun her kesiminden, her yöresinden, her cinsten canlının yapabileceği bir şey..

Aldatmak erkeğin verdiği değerin götergesi olmayacağı gibi, olsa olsa boşanmamak kadının kocasına beslediği sevginin veya herşeye rağmen saygının eseridir. Belki de olsa olsa bir baba olarak gözünde birazcık değeriniz kalmış olabilir..

Boşanmamayı kadına bir lütufmuş gibi gösteren ve anlatan bir mantığa, her ne şekilde olursa olsun katılmamız biz bilmem kaç YTL maaşlı kadınlar ve/veya biz bilmem nereli kadınlar için kabul edilemez..

*Düşünüyorum, öyleyse varım!!
*Düşünmüyorsun, öyleyse yoksun!!