Mesajı Okuyun
Old 26-01-2010, 16:15   #3
MeRReM

Sayın Av. Özgür Karabulut, öncelikle yorumunuz için teşekkürler,
icra müdürünün iik 361 kapsamındaki işlemi açısından değerlendirmenize katılmakla beraber, benim "kendi işlemini iptal etmesi mümkün değil" şeklindeki sözüm öncesinde sıra cetveli yapmadan ödeme yapıp, sonrasında sıra cetveli yapmaya karar vermesi anlamında, zira her ne kadar yanlış ödeme yaptığı düşüncesi ile paranın iadesi için muhtıra çıkarsa da, neticede kendi dosya kapsamında trafik takyidatında dosya haczinden önce rehin mevcut, kaldıki sonrasında bizim icradan satış öncesi 100. maddeye yarar bilgiler istenmiş, cevap verilmiş..
bunları atlayıp ödeme yapılması sıra cetveli yapılmasına gerek görülmeden yapılmış bir ödeme diye düşünüyorum. yoksa nasıl olurda başka bir icradan gelen para ki 300-500 değil 25000 civarı bir miktar ödenebilir,
nasıl böyle bir fahiş hata yapılır anlamadım açıkcası..

bununla beraber tazminat talebi yönünden daha detaylı yorumlarınızı beklerim. ( hernekadar 1 yılı aşkın süre geçse de, 4 araçtan 3 ünde rehin var, 1 tanesinde yok. normal şartlarda sıra cetveli yapılsa idi, 1. sırada rehin alacaklısı 2. sırada B icra dosyası 3. sırada biz olmakla beraber rehne yönelik itirazımın neticesi nasıl olacağı belli değil, bu anlamda tazminat talebinin akıbeti sizce nasıl olur..?