Mesajı Okuyun
Old 31-07-2015, 12:21   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,
Alıntı:
beni video ve resimlerle ses kayıtlarıyla tehdit ediyor...ellerindeki tehdit edildiğim belgeleri nasl toplatabilirim?
1-Eşinizin ve ailesinin tehditlerine karşı savcılığa suç duyurusunda bulunabilir suç oluşturan kayıt ve fotoğraflara elkonmasını isteyebilirsiniz.
Ayrıca savcılıktan veya doğrudan aile mahkemesinden koruma kararı isteyebilirsiniz.

Alıntı:
bana zorla boşanma protokolü imzalattı.halen tebligatı almadık
.
2-Zorla boşanma protokolü imzalasanız bile duruşmaya gitmeyerek veya giderek duruşmada bu protokolü kabul etmediğiniz ve boşanmayı istemediğinizi söylemeniz halinde protokol yürürlüğe girmeyecek ve anlaşmalı boşanma gerçekleşmeyecektir.
Bu durumda dava çekişmeli boşanma dolarak sürdürülecektir.

Alıntı:
benim sorum şu mani döneminde yapmış olduğum hatadan dolayı (zina) hukuki yönü ne olur?boşanma durumunda.almanyadaki ve burdaki doktorum bipolar hastalarının ilaçlarını almadıkları zaman yapabileceklwrini söylüyorlar. eşimi ailesi bemden ayrılır ayrılmaz evlendirmek istıyorlar ve şuanda eşim o bayanla görüşüyor.çocuklarımla pikniklere lunaparklara gidiyorlar.daha doğrusu gizli gizli bayana çocukları alıştırmaya çalışıyorlar.benle evliyken başlamıştı ilişkileri ve ben bunu ispatlamıştım ama eşim telefonuma el koyduğu için bütün delillerim silindi
3-Davanız çekişmeliye döndüğünde eşiniz kusurunuzu kanıtlamak durumundadır.Yaşamış olduğunuz tıbbi sorun kusurlu sayılan eyleminize yol açmışsa ve bunu kanıtlayabilirseniz tazminat sorumluluğundan kurtulabilirsiniz.
Boşanmak istemiyorsanız eşinizin de kusurlu olduğunu kanıtlayacak savunma yapabilir ve delillerinizi sunabilirsiniz.Boşanma konusunda kararı hakim verecektir.

Alıntı:
çocuklarımın velayetini alabilirmiyim
4-Dava sırasında ve boşanma halinde çocukların kimin yanında kalacağı çocukların menfaatleri ve görüşlerini dikkate alınarak kararlaştırılacaktır.
Velayetin size verilmemesi durumunda çocuklarla kişisel ilişki kurma hakkınız olacaktır.

5- Yaşadığınız tıbbi sorununun fiil ehliyetinizi ortadan kaldırıp kaldırmadığı bu davada önemli olacaktır.Eğer fiil ehliyeti konusunda yeteri kadar kuşkuyu hakim taşırsa e tarafınıza vasi atanması için Sulh Hukuk Mahkemesine bildirimde bulunacaktır.Vasi atanırsa tebligatın vasiye yapılması ve davanın vasi aracılığı ile yürütülmesi gerekir.

Her aşamada bir avukattan destek almanız uygun olacaktır.Mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.