Mesajı Okuyun
Old 22-11-2006, 02:43   #9
Kavaz

Sayın Yılmaz;
Bende sizin gibi düşünüyorum.Bu mülk sahipliği anlayışına erkekler daha çok sahip diye düşünüyorum.Hatta oyle bir benimsemişlerki hayatları,davaları bu konu üzerine kurulmus nerdeyse.Dolayısıyla kendine olan guvensızlıklerınden dolayı karsı tarafı sahıplenme(?) ve buna bağlı olarak bir özgürlüğü kısıtlama çabaları içine giriyorlar.Tabiki bu durum bayan içinde geçerli.Bana kalırsa bu kıskançlık olayı kişinin özgüveniyle ilgili bir durum.Özgüveni eksik olan insan, haddini aştığının farkına bile varmıyor.Çünkü hareketleri kendi anlayışı çerçevesinde gayet normal ve asıl anormal olan karşı taraf yani özgüveni tam olan kişi.İyisimi uzak durmak.Kimse kimseye karışmasın.Kimse kimsenin üzerinde bir hak tesis etme hakkına sahip olmadığı bilmeli.İşte bakın eşya hukuku geldi hemen akla.Eşya,hak,sahiplik,mülk vs.Düşününce bile insan kendini kötü hissediyor.Ruhum boğuldu bir an.Kısıtlanmıs hıssettım kendımı.Daha fazla yazmamalıyım.Umursamayın derim.
Sayın yağmur damlası;
Bu konuları nasıl buluyorsunuz şaşırıyorumForma ugradığımda,sizin konularınıza da bakmadan geçemiyorum.Bir nevi canlı radyo programını andırıyor insana.Tesekkur ediyorum.Saygılar...