Mesajı Okuyun
Old 10-06-2009, 10:37   #3
AV.SERTANn

"Alacaklı" konumundaki bir vatandaşın habere yorumunu yorumsuz aktarıyorum..

"ben ticaretle ugraşan bir esnafım müsteri bize çekini kesiyor biz de ona malzemeyi veriyoruz kişi işlerini bozuyor ve ya işle ilgilenmiyor veya niyetini bozup kolay yönden para kazanma yoluna gidiyor ,tüm malvarlıklarına başkalarının üzerine devrediyor bizim avukadımız iciraya gidiyor bir bakıyoruz vergi levhası degişmiş akrabasının üzerine veya bir tanıdıgının üzerine bazende çalıştırdıgı persolenin üzerine aktarıyor kendişide ben burayı devrettim buraya gezmeye geldim veya burada sigortalı çalışıyorum diyor kişi yine orada malzemeleri kullanıyor ama bizim elimizden birşey gelmiyor çünkü haciz memuru malları kaldırmıyor kişide bize gülüyor param olunca öderim diyor evine gidiyoruz eşi evinde ben kocamdan ayrıldım diyor yine biz boş dönüyoruz avukatım trafige bankalara ve tapu dairesine yazı yazıyor gelen cevaplar ise bir şey yok üzerinde diyor tabiiki bu arada bu işlemleri yaparken en az 2 ay geçiyor en son kozumuz ve caydırıcı olan savcılığa karsılıksız çek keşide etmekden dava açıyoruz en az 5 ay sonra duruşmaya davet için tebligat çıkıyor bir bakıyorsun tam 8 ay sonraya ne yaptı şimdi toplam 15 ay oldu duruşmaya gelmiyor hakim bir 4 ay daha atıyor oldu 19 ay kişi yine duruşmaya gelmiyor hakim tutuklama kararı veriyor artık emniyetin yol kesmelerinde denk gelirse yakalanıyor buda en az 3 ay sürüyor etti 22 ay tabiki kişi yine bildiginiz gibi sallıyor işde böyle yok paramı alamadım diyor kişi içeri girmekden korkusuna parayı ödüyor ama 2 türlü ödeme secenegi var biri çekmiktarını savcılıga yatırırsa tutuklama iptal oluyor yani biz yine parayı alamıyoruz kişi iyi niyetle bizi arayıp arkadaş hiçbir masraf ve vade farkı ödemem gel ana parayı alderse koşa koşa gidiyoruz alıyoruz eger almassak hiç alamıyoruz ne oldu 22 ay geçdi avukat masrafını da biz ödüyoruz bizim para çek miktarının yarısına düşdü vay bizim halimize aglarmısın gülermisin yani kısacası bu tutuklamada olmasa paramızı hiç alamayacagız yarısı bile olsa bizim günahımız neyde 22 ay bekliyecegiz bizim paramızla para kazanıyor sonra geçip karsımızda bize gülüyor ve son model arabalara biniyor bumu adalet bumu ticaret yapmasak daha iyi eeeeeee ozaman yanımızda çalışan okadar kişi işşiz kalacak kısacası kanunlar iyi degil bizi sürekli magdur ediyor buna acil bir çözüm gelmesi lazımbu yazıyı hazırlarken inanın moralim çok çok bozuk çünkü çok batağımız var yetkililere sesleniyorum siz benim yerimde olsanız ne yapardınız diye soruyorum sayın savcılar ve hakimler lütfen bu konuyu sn adalet bakanımız Mehmed Ali Şahine iletin buna acilen bir çözüm getirsin gerekirse bende fikir verebilirim bu yazım kötü niyetli çek keşidicilerinin için gecerlidir iyi niyetliler için de Allah sabır versin SAYGILARIMLA"