Mesajı Okuyun
Old 19-09-2007, 04:16   #42
jumeaux

Sn. avseher, burada amacımız ev hanımlarını aşağılamak ya da ne kadar cahil olduklarını vurgulamak değil. Zaten kimsenin de haddine düşmez böyle bir şey yapmak.

Şahsen benim anlatmaya çalıştığım, daha doğrusu hakkında bu kadar sert konuştuğum tip kadınlar hayattaki tek başarısını çocuğu olarak görüp, evliliği de bir "geçim kaynağı" olarak benimseyenlerdir. Yoksa kariyerle çocuğu bir arada götüremeyeceğini düşünüp sorumluluk duygusuyla sadece çocuğuna yönelen kadınlara kimse bir şey söyleyemez. Dediğim gibi haddimize düşmez. Sonuçta o kişinin içinde yaşadığı şartları en iyi kendisi bilir. Ama benim gördüğüm kadarıyla evliliğinden medet uman, sırf eşi istedi diye okulu bırakan, hatta eşinin sıfatıyla kendine prestij sağlamaya kalkan çok kadın var. Bu bana hazıra konmak gibi geliyor.

Ekonomik bağımsızlık hakkında söylediklerinize de katılamıyorum maalesef. Sizin anne babanız -ne yazık ki- tipik bir örnek değil. Sırf ekonomik özgürlüğü olmadığı için eşinden gördüğü hakaretlere. baskılara ve fiziksel şiddete katlanmak zorunda olan o kadar çok kadın var ki... Hoşumuza gider veya gitmez, ama şu da bir gerçek ki dünyayı ekonomi döndürüyor.