Mesajı Okuyun
Old 29-09-2010, 10:44   #68
avercan38

Sayın meslektaşım m.yolcu, iyi dileklerin için teşekkür ederim. Dediğin gibi benim imzaları işlerin yürümesi için attığım dosyalardan anlaşılıyor, zaten aksi takdirde dosyalar işlem yapılmadığı için işlemden kaldırılacak. Ama gel gelelim sevgili kardeşim, bir yerde herşey tıkanıyor. Hakimi, savcısı seni anlıyor, hak veriyorlar ama maalesef hukuk sistemimizde bazı kalıplar var, ne kadar haklı olduğuna inansalar da biliyorsun onlar da sadece uygulayıcılar.
İnşallah bu sıkıntıdan kurtulacağım.
Ama sana tavsiyem çok dikkatli ol, çok zor bir meslek seçmişiz. Mesleği zorlaştıran da bir önceki mesajımda dediğim gibi yine biz avukatlar, özellikle meslekte tecrübeli bazı abla ve ağabeylerimiz! Bu meslekte kimseye güvenme, çok acı ama doğru, bizzat test ettim.
Sana başarılar dilerim, moralini bozma sakın, aynı zamanda çok güzel ve prestijli (gerçi televizyon dizileri sayesinde prestiji kalmadı artık, dizilerde avukatlar zengin işadamlarının parayla tuttukları uşakları gibi yansıtılıyor.) bir meslek. Stajını çok iyi geçirmeye bak sen, ama dediğim gibi çok dikkatli davran. Bize stajyerken, esas dikkat etmeniz gereken karşı taraf değil kendi müvekkiliniz derlerdi, müvekkil karşı taraftan daha çok sorun çıkarabilir demişlerdi. Ben buna maalesef meslektaşları da ekliyorum artık, meslektaşlarına da dikat et, karşı taraf vekiline, birlikte çalıştığın avukata, yanında staj yaptığın avukata. Avukatlık mesleğine hoş geldin sayın meslektaşım.