Mesajı Okuyun
Old 24-05-2014, 11:24   #32
av__emrah

Alıntı:
Yazan Av. D. Can Koçak
bilirkişiler banka tarafından kesinti olarak alınan kalemlere ilişkin dosyaya somut deliller harcama belgeleri, fatura gibi belgeleri dosyaya sunmasını istiyorlar.

Şu ana kadar ki dosyalarımda bilirkişiler banka tarafından herhangi bir belge sunulamadığından komisyon ekspertiz vb ücretlerin tamamının iadesi yönünde görüş belirttiler.

Ama yine de işi garantiye almak açısından talebimiz eksik tutuyor ve "Dava açılışında talebimizi kesinti tutarı değil de 1.900,00 TL göstermemizin nedeni davalı bankanın ekspertiz ve sair işlemleri kendi bünyesinde mi yoksa banka dışı kurumlara mı yaptırmış olduğunun bilinmemesidir. Sayın Mahkemenizce yaptırılacak bilirkişi incelemesi neticesinde davalı bankanın ekspertiz ve sair ücretlere ilişkin masraf belgesi sunamadığı takdirde talebimiz arttırılacaktır. Davayı bu şekilde açmış olmamızın nedeni Sayın Mahkemenizce de takdir edileceği üzere davalı banka tarafından tarafımıza kasıtlı olarak bu bilginin verilmemesidir. Bu hususun Sayın Mahkemenizce dikkate alınmasını talep ediyoruz." bu şekilde bir beyanı dilekçelerime ekliyorum.

Sayın Meslektaşım bu şekilde açtığınız ve neticelenen davanız var mıdır? Varsa bana ulaştırabilir misiniz? Dilekçemin ekinde sunmak istiyorum.