Mesajı Okuyun
Old 18-05-2017, 17:27   #22
heidi

Değerli meslektaşım Av. Nevzat,
Davayı hem sigorta şirketine hem de müvekkile çarpan şahsa karşı açtım.
Sigorta şirketi dosyaya hiç cevap dilekçesi sunmadı. Mahkeme, tensip ile kendilerine yazı yazılmasına, başvuru dosyasının istenmesine, bir ödeme yapılıp yapılmadığının bildirilmesine .. karar verince, sigorta şirketi sadece buna ilişkin bir cevap verdi mahkemeye. "Dosya ektedir, kendilerine bir ödeme yapılmamıştır" şeklinde kısa bir yanıt verdi. Herhangi bir itirazda bulunmadılar yani.
Buna rağmen davalı gerçek şahıs (vekili aracılığıyla) sunduğu cevap dilekçelerinin ikisinde de bizim sigortaya başvuru prosedürünü tamamlamadığımızı, eğer tamamlasa idik belki bu davaya gerek kalmayacağını, dolayısıyla bizim kötü niyetli kendilerinin de iyi niyetli olduklarını iddia etti. (Elbette bu savunmaya itiraz ettim.)
Ön inceleme duruşması Temmuz ayında.
Bununla ilgili yine yazarım değerli meslektaşım.
Fakat.. Bir başka dosyam daha var. Adli yardım dosyası.
Yüzde sabit iz kalması sebebiyle tazminat davası söz konusu. Sigortaya başvurumu yaptım. Bugün itibariyle şirketin yazılı cevabı geldi. Eksik evrak olan "Özürlü Heyet Raporu" nu göndermemizi istiyorlar.
Şayet müvekkilime ulaşabilirsem (saatlerdir arıyorum, yanıt vermiyor, dönüş de yapmıyor) kendisi bulunduğumuz ilçedeki devlet hastanesine önümüzdeki hafta müracaat edecek, heyet raporu için. Hastane bu raporu verecek mi, verilecek rapor lehte mi aleyhte mi olacak, ben o rapora dayanabilecek miyim... işte bu kısım yine belirsiz.