Mesajı Okuyun
Old 31-03-2010, 00:50   #1
Konuk

Varsayılan Hakaret ve akıl sağlığı

Merhaba;

Eşim ile ben şu an ayrıyız bu süre içerisinde eşimin arkadaşlık sitelerinde müşterek çocugumuzun kendisinden olmadığı,kendisini aldatığım vs. profilinde ve kişilerle özel yazışmalarında mevcuttu.Eşim ile beraberken kendi şahsi parolasını benimle paylaşmıştı ve ben bu şifre aracılığıyla bu bilgilere ulaştım ayrıca zaten kullandığı nicki arama motorundan sorguladığımda profil sayfası karşıma çıkıyordu.Ayrılığın ilk evresinde kendisi telefonum aracışığıyla bana ağır hakarette bulundu ve ben savcılığa giderek şikayetimi ilettim.Emniyet benim ifademi aldı ve bu ayın 25'inde hakaret davası açıldı.Ben ifademde şifrenin kendi ağzından bana verildiğini söyledim.Ben ifademle beraber 55 sayfalık bir çıktıyı emniyete ve savcılığa sundum.Eşim akıl sağlığı ile ilgili rapor alıp mesleğinden malulen emekli oldu.

Eşimin aldığı rapor (anksiyete bozukluğu,depresyon yada farklı bir teşhis olabilir)ceza almasına engel olup beni mağdur durumda bırakabilir mi?

Özel hayata müdahale sebebiyle tarafıma herhangi bir dava açılma durumu söz konu mudur?

Davanın asliye cezadan açılacağını sanıyordum sulh ceza mahkemesinden açılmasının sebebi bu durumun içinde bilişim suçu olması mıdır?

Hepinize ilginiz ve yardımınız için çok teşekkür ediyorum.Tekrar sağolun.