Mesajı Okuyun
Old 24-02-2010, 00:50   #28
bkaya

Alıntı:
Yazan avukat_12
sayın meslektaşlarım ilginize sonsuz teşekkürlerimi sunarım. ben söz konusu kaza nedeni ile ferdi kaza koltuk sigortasının zorunlu olacağını düşünerek garanti hesabına başvurdum. başvurum reddedildi başvururken de ayrıntıları ile inceledim.
öncelikle şehir içi yolcu taşıma işleri belediyelere devredilmiş belediyeler ise kendince karar alıp hangisine zorunlu kılıp hangisine kılmayacaklarına karar verip düzenleme yapmışlar. M ve H plaka hariç bütün plakalarda da zorunlu kılmışlar. nedenini bende kendileri de bilmiyorlar ama sonuçta yaptığım başvuru garanti hesabınca reddedildi...

selam avukat 12 size olumsuz cevap verileceğini tahmin etmiştim. Bizim de bir çok talebimiz reddedildi bu alanda yazışmalarımız devam etmektedir. Kısa bir süre zarfında bu sorunun çözüleceğini tahmin ediyorum. Şikayet şeklinde bir çok makama müracaat ettik hatta bu konuda kanuni mevzuatı uygulamadıkları gerekçesiyle 257/1 den savcılığa suç duyurusunda bulunduk konu hakkında detaylı konuşmak isterseniz Suruç Meslek Yüksekokulu Sigortacılık Programı Öğr. Gör. Bekir Kaya ile irtibata geçebilirsiniz.