Mesajı Okuyun
Old 31-05-2011, 15:30   #1
Konuk

Varsayılan Kİra Kontrati

Merhaba,
Eşim kısa bir süre önce anne ve babasından kalan arazi, işyeri ve daireleri tefeci borçları yüzünden değerinden çok düşük fiyatlara verdi. Fakat geçen ay oturduğumuz evi de borcu olduğu için sattı. Evi satarken alacağı paradan 2 yıllık kira tutarını düşmüş, evin yeni sahibinden de 2 yıl oturma sözü almış. Tapuya gidip evi satmış fakat 2 yıllık ücretsiz oturma ile ilgili herhangi bir sözleşme yapmamış. Bunu duyduğum günden beri kira kontratı için yeni ev sahibini araması yönünde eşime baskılar yapmaktayım. 1 hafta önce yeni ev sabini aradım. Eşinin üzerine yapmışlar evi. Sizlerden yardım istediğim konu şu; daha önce hiç kira sözleşmesi yapmadığım için sözleşmede belirtilmesi gereken maddeler nedir? 2 yıllık kira tutarı ev sahibine peşin olarak verilmiştir şeklinde mi bir ibare kullanmam gerek. Acaba kontrata benim bilgim dışında madde eklerler mi ? Kontrat iki adet mi oluyor biri ev sahibinde diğeri de kiracı da mı kalıyor? Ayrıca eşim beni kandırıyor olabilir düşüncesiyle acaba gerçekten sözleşme yaptığım kişi evin gerçek sahibi mi , nasıl öğrenebilirim? Tüm bunların dışında 15 gün eşimden boşanmak için başvuruda bulundum fakat eşimin henüz haberi yok. Boşanma sırasında evde oturmam sorun olur mu ? ( Kira kontratını benim adıma yapacağız. ) Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.