Mesajı Okuyun
Old 14-03-2008, 13:51   #7
askeplion

Sayın Köylüoğlu,
Sanırım hala olaya tek açıdan bakıp beni anlamak istemiyorsunuz. Hukuk felsefesi tabi ki apayrı bir alan ve bir takım cümleleriniz tartışılmaya değer anlam taşımaktadırlar.
Ne var ki; bir suç ve bir şüpheliden bahsediyoruz. Bu şüphelinin yada herhangi bir şüphelinin derhal tutuklanacağına yada tutuklandığına dair değerlendirmeleriniz hakikatı yansıtmamaktadır.
ben kısaca diyorum ki; somut olayda yargılama makamı kefaletle serbest bırakmış. Hem de ne zaman ? KAÇAK duruma düştükten dört yıl sonra. Suçsuzluğuna inanan birinin bu kadar süre kaçak dolaşmasının ardından tutuklama dışındaki bir tedbire başvurulmaması herşeyi göstermiyor mu? demek ki daha baştan böyle bir talepte bulunsa da kabul edilme olasılığı olacaktı.
Yani sizin demenizle bu olaydan KAÇ KAÇABİLİRSEN, BİRGÜN PAZARLIK YAPAR ve mahpushaneye girmekten kurtulur ve tutuklanmazsın yargısı mı çıkar? ben de size bunu soruyorum. Ama bunu ikrar etmeyeceğinizi bile bile soruyorum. çünkü olaya tek bir açıdan bakarsanız sizin de bu tür sorular sorduğunuz görülecektir.

kaçak birini götürmek tabi ki görevimiz değil ama sürekli kaçan birine kaçma yolları göstermek ve bu onun aleyhine netice doğuracaksa nasil kayıtsız kalınabilir ki? avukat yargılama makamlarına yardımcı olmayacak mı?
saygılarımla.