Mesajı Okuyun
Old 08-03-2008, 14:13   #4
Av.muhittinköylüoğlu

Öncelikle her şey insanlar içindir.hayırda şer de hem insandan gelir hem de insanlar içindir.özellikle ülkemizde devletin en üst maklamlarında olanlar bile devleti yöneten sistem değişmediği halde saltanattan cezaevlerine bir günde düşebilmektedir.Onun için bela da cefa da herkes içindir.
Bir avukatın oğluda herhangi bir suçu işleyebilir.Ya da masum olmakla birlikte yargılanabilir.Benim oğlum yargılanırken onu savunmamaın ne gibi bir hukuka ya da yasaya aykırılığı olabilirki.sadece duygusal davranma ihtimali nedeniyele profesyonelce davranamama ve bazı hususları atlamak sözkonusu olabilir.Ama psikolojik olarak ta evlat gibi bir konuda kimseye güvenememek sözkonusu olabilir.bu da tartışmaya müsait bir husus değildir.Ben şahsen ne yapardım bilmiyorum ama böyle ciddi bir olayda kendim mutlaka davayı bizzat takip etmenin yanısıra herhangi bir husus aatlama ihtimaline binaen bir iki arkadaşımdan da destek isterdim herhalde.
haberin nasıl verildiği de çok önemli değildir kanaatindeyim.
Sanığın babasının avukat olması ile yakalanamamsının ne ilgisi olacaktır anlayamadım.avukatlar kolluğa emir verip sanığı yakalamayın diyemeceğine göre bu da pek anlamlı bir soru değil.ya da biz müvekkillerimize gidin teslim olunmu diyoruz yada gidip yakalayıp teslim mi ediyoruz ve hatta böyle bir görev ve sorumluluğumuz mu var olabilirmi.çuvaldız iğne benzetmesi ile kasdedileni anlayamadım.benim oğlumda tesadüfen hukuk fakültesinde okuyor.yargılanırsa ben avukatlığını yapmayacakmıyım.yıllardır hasreten ceza işi yapan bir avukat olarak oğlumu bizzat savunmak kesinlikle benim açımdan doğru ve rahatlatıcı olandır.
yine habere konu olan meslektaşımızın talebi üzerine verilen karar da hem yasaya ve hemde hukuka uygun olandır.246 da 247 de bu kararın alınmasına müsaittir.Mukayeseli hukukada uygunur.