Mesajı Okuyun
Old 16-02-2007, 23:03   #25
Y£LİZ

Varsayılan 6 aylık bebeğe öldüresiye dayak

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, D.D-N.D çifti, yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde morluklar olan 6 aylık bebekleri O.D’yi Bolu İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine getirdi. En fazla yüzünde morluk bulunan bebek,acil müdahale sonrasında İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Çocuk Servisi’nde tedaviye alındı.

6 aylık bebeğini eşinin dövdüğünü söyleyen anne N.D, "Bebeğimi ben kollarımda tutuyordum. Kollarım yorulunca bebeği eşime verdim ve yanlarından ayrıldım. Daha sonra geldiğimde bebeğimin sürekli ağladığını gördüm. Yüzünde izler vardı. Hemen hastaneye getirdik" diye konuştu.

Bolu İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde görevli Çocuk Uzmanı Dr. Ahmet Gökalp ise bebeğin bir gün önce acil polikliniğine getirildiğini ve şüpheli düşme vakası olarak görüldüğünü belirterek, "Yaptığımız muayenede hastayı darp edildiği şüphesi ile gözlem altına aldık. Hastanın geldiğinde yüzünün sol yarısında, gözünün etrafında şişlik, kızarıklık ve morluk vardı, sol gözü kapanmak üzereydi, ancak genel durumu iyi bilinci açıktı. Müşahede amacıyla çocuk servisimizde tedavi altına aldık. Son yapılacak muayenede de soruna rastlanmazsa, bebeği bugün taburcu etmeyi planlıyoruz. Ancak hastanın darp edildiğine dair elimizde kesin kanıtlar var" dedi. Gökalp, "Annesi ile yaptığımız görüşme sonucunda bebeğin babası tarafından darp edildiği tarafımıza ifade edildi" diye konuştu.

Bu arada bebeğin babasının jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındığı da bildirildi.

http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=207864