Mesajı Okuyun
Old 06-09-2012, 10:27   #2
uye8490

Sayın konuk;

Herşeyden önce, babanızın gerek size gerekse annenize uyguladığı şiddet,(annenizin boşanmaya ikna olması için yapmış olduğu tehditler de dahil olmak üzere)suçtur.Gerek sizler gerekse anneniz, babanızın bu hareketlerinden dolayı bulunduğunuz yer cumhuriyet savcılığına şikayette bulunma hakkına sahipsiniz.

Bunun dışında, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında koruma talep etme hakkınız vardır.

Korunma tedbirleri arasında, sizlere şiddet uygulayan babanızın evden uzaklaştırılması,evin tapusuna aile konutu şerhinin konularak evde oturmanızın sağlanması ,babanızın sizlere yönelik şiddet içeren eylemlerine son vermesi,lehinize tedbir nafakasina hükmedilmesi gibi etkili tedbirler vardır.

Bu tedbirlere karar verme yetkisi aile mahkemesine aittir.Bulunduğunuz yer aile mahkemesine bizzat başvurabileceğiniz gibi, bulunduğunuz yer barosunca size atanacak avukat aracılığı ile başvurmanız da mümkündür.Başvurunuzun avukat aracılığıyla yapılıp yürütülmesi en kısa sürede en sağlıklı tedbirlerin alınması açısından hayati önem taşır.Bu nedenle hukuki yardım almanızı önemle tavsiye ediyoruz.Belirttiğimiz gibi, bulunduğunuz yer baro başkanlığına adli yardım istemiyle başvuru yapmanız, sizlere ve annenize avukat atanması sürecini başlatacaktır.

Ayrıca yine bu kanun kapsamında,bulunduğunuz yer mülki amirliğine (ilçede kaym
akamlık,illerde valilik) başvurunuz üzerine, maddi yardım,başka bir yerde barınma olnanağının sağlanması,mesleki,hukuki ve sosyal bakımdan danışmanlık ve rehberlik hizmetinin sağlanması da dahil olmak üzere ,çeşitli koruma tedbirlerine karar verilebilir.

Yapacağınız her türlü başvuruyu bir avukattan hukuki yardım alarak yapmanız, haklarınızın korunması açısından yaşamsal bir öneme sahiptir.Bu nedenle,bir avukattan hukuki yardım almanızın altını önemle çiziyoruz.