Konu: imdat uyap
Mesajı Okuyun
Old 29-03-2007, 15:55   #55
Noyan Yiğit

Varsayılan Uyap Çıldırtıyor

Bursa Adliyelerinde 1 haftadır Uyap uygulaması başladı. Herkes kafayı yimek üzere. Dava açmak tam bir çileye dönüştü. Çok dar ve havasız bir koridorda 2 kuyruk oluyor. 1 tanesi tevzi kuyruğu 1 tanesi harç kuyruğu. Her kuyrukta en az 20-30 kiş var. 1 tek davayı bir günde açamayabilirsiniz. Avukat katipleri artık dayanışma içindeler 1 tanesi tevzi kuyruğunda bekliyor 1 tanesi harç kuyruğunda.Eğer bir kişi iseniz yandınız. Önce 2 saat tevzi sonra da 2 saat harç kuyruğunda beklemeniz gerekiyor. Dosyalar buradan Mahkemelere gelmiyor. Gelen dosyaları kalemler sisteme giremiyorlar, sistem kilitleniyor.Tam bir keşmekeş hakim 1 haftadır Adliye de herkesin asabı bozuk.Akşam veznedeki görevli arkadaşı gördüm 19.30 da adliyeden çıkıyordu. İşimizi ancak bitirdik dedi. Bugün bu arkadaşın fenalaşarak,bayıldığını duydum.4-5 gündür kuyruğa girmeyi göze alamadığım için açmak için hazırladığım bir dava dosyasını çantamda gezdiriyorum. Daha önce Uyap'a giren arkadaşlar bu çilemiz ne kadar devam edecek sizde bunları yaşadınız mı ? Düzelecek diyerek bir moral verin lütfen böyle olursa adliyeye girmeye korkacağız vallahi.