Mesajı Okuyun
Old 13-01-2010, 14:07   #13
Songül Yıldız Aksarı

Evet, "SGK aleyhine icra takibi yapılamaz" şeklinde kesin olarak verilen karar için kanun yararına bozma talep ettik. Sonuç:İcra mahkemelerinde görülen istihkak davaları ile ihalenin feshi talebi sonucunda verilen kararlar veya cezaya ilişkin hükümler müstesna olmak üzere takip hukuku ile ilgili kararlar esas hak ve taraflar yönünden kesin hüküm teşkil etmediğinden, bu kararlar aleyhine kanun yararına temyiz yoluna başvurulamaz. Bu itibarla anılan karar takip hukuku ile ilgili olup maddi anlamda kesin hüküm teşkil eden nihai karar olmadığından kanun yararına temyiz yoluna başvurulmamıştır." şeklinde Hukuk işleri genel müdürlüğünden cevap geldi.
Benim elimde maddi anlamda kesin hüküm teşkil eden iş mahkemesi kararı var. ve bu karar yargıtayca onanmış. ben de bu karara dayanarak vekalet üceritini icraya koymuşum. İcra mahkemesi iş mahkemesi ilamına ve kanundaki açık hükme rağmen yorumla takibimi iptal etmiş ve kesin hüküm vermiş. benim elimde hiçbir yol kalmamış. Ve ben bu kararı sırf bundan sonra da böyle kararlar çıkmasın diye kanun yararına bozdurmak istemişim. Sonuç bu:maddi anlamda kesin hüküm değil, başvuru yapılamaz.
Yorumsuz..