Mesajı Okuyun
Old 14-08-2008, 11:41   #36
Gülümse

Sigarayı bırakmadan üç sene önce sigarayı bırakmayı denemiş, dürüstçe söylemek gerekirse 8 ay kadar büyük başarı ile sigaradan uzak durmuştum.

Sonradan sigarayı bırakmış olmanın getirdiği zafer duygusu ve inanılmaz bir kibirle "bir taneden bir şey olmaz" mantığından bir tane yakıveriştim...

Bir tane içtiğim gün gerçekten başka sigara içmeyince, tamam demiştim ben bu işi başardım. Ardından ikinci sigara sonra dört sonra beş... Bir baktım küçük yaramaz çocuklar gibi sık sık tuvalete gidip bir tane tüttürüp sonra hiç bir şey olmamış gibi hayatıma devam ediyordum.

O dönemde kendi kendime söylemeyi seçtiğim yalan ise "Sigarayı yeniden bırakırım kimse fark etmez" idi. Tabi başaramadım.

Tekrar bıraktığımda kulaklarıma tek bir ses yerleştirdim. "Bir taneden çok şey olur".

Halen kulağımda tuttuğum ses bu... "Bir taneden çok şey olur". Eğer sigarayı bırakacaksanız siz de bu sloganı kullanın.

Sakın unutmayın, sigara azaltılmaz, günde bir taneye düşürülmez, bu sadece insanların kendilerine söyledikleri yalandır. Ve üzgünüm bağımlıların ortak noktası ise önce kendilerine sonra çevrelerindekilere yalan söylemesidir.