Mesajı Okuyun
Old 12-10-2011, 13:29   #173
Recep Gürkan KARAKAŞ

Varsayılan Neler Yapılabilir?

Çağlğyan Adalet Sarayı içindeki telaşlı ve şaşkın koşuşturmalar devam ediyor.
Bu arada daha önce gördüğüm aksaklıklar da yenileri eklenerek devam ediyor. Neler yapılarak düzeltilbileceğini aşağıda sunuyorum.
1. Asansörlerde kaçıncı kata basacağınızı görmek için butona yaklaşmak zorundasınız özel görünmez biçimde tasarlanmış Çok büyük paralar harcanarak tasarlanan ve inşa edilen bu dev projede görülen ufak aksaklıklar işlem hızını düşürücü ve panik havası yaratıcı niteliklere sahip.Basit ama düzeltildiğinde kolaylık sağlayacak olan butonların değiştirilmesi gündeme alınmalıdır. Belki de programında ışıklarını görünür hale getirmek vardır da ayarları yapılmamıştır. Teknik ekibin ilgilenmesi dileklerimle

2.Asansörlerde her kata geldiğinde tekrar gideceğiniz katın numarasına basmazsanız sizin ilk bastığınız kat iptal oluyor ve asansör kendi bildiği yönde ilerliyor. Burada yine bir program düzenleme olayı olduğunu düşünüyorum. Teknik ekibin bu konuda da yapabilecekleri vardır umarım. Aksi halde bu büyük yatırımda görülen küçük aksaklık ayrıntılarının önemini düzelinceye kadar tekrar vurgulamak zorunda kalacağım.

3.Katlar arasındaki ulaşımın bir başka yolu da yürüyen merdivnler. Ancak bana mı rastladı bilmem yürümeyen yürüyen merdivenleri görmek beni üzdü.
Büyük koşuşturma içindeki hukukçuların asansör sırası beklmek ya da normal merdivenlerden koşmak zorunda kaldıklarını gördüm.Bu nedenle kendimi yazmak zorunda hissettim

4.Tabelalardakı kargaşa düzeltilemedi. örneğin 35.Asliye Ticaret Mahkemesinin bulunduğu katta mehkemyi gösteren tabela noksan. Bunun gibi kargaşaya yol açan bir çok tabela noksanlığı mevcut Her katta hangi birimlerin ve mahkemelerin bulunduğunu gösteren oklu ışıklı tabelaların yer alması kolaylık getirecektir. Gerçi güvnlik ve temizlik elmanları alışmışlar gezici danışma gibi sorulanları anında ve doğru cevaplıyorlar. Ama bir yere kadar.... Bir gün boyunlarına danışma değiliz yer sormayın tabelası asarlarsa şaşırmayınız
Herşeyin yoluna gireceği umuduyla