Mesajı Okuyun
Old 07-01-2004, 19:56   #5
vefa

Merhabalar

Hakim yerine yargıç kelimesinin kullanılmış olması sizin için neden bu kadar sakıncalı anlayamadım. Bu kelimeyi kullanan birinin içinde bulunduğumuz çağda kadının ve erkeğin yerinin ne olduğunu anlayamayacağı şeklindeki savınızın dayanağı ne acaba?
Mesajı yazan katılımcıya mesleğini sormuşsunuz. Ben bir avukatım mesela . Yargıç kelimesini kullanmamakla birlikte , kullananları çağdışı ya da antipatik bulmuyorum.

Hakimler konusundaki görüşünüze de katılmıyorum. Boşanma davalarında kadınların erkeklere karşı hiçbir üstünlüğü yok .
birkaç olaydan yola çıkarak bu sonuca varıyorsanız aynı yolla aksi düşünceyi savunmak da pekala mümkün.

Çalışmayan bir erkeğin , çalışan bir kadına nafaka ödemesi konusundaki örneğinize de doğrusu şaşırdım. Bu somut bir örnekse... bu noktada haklısınız... ancak yanlış bir kararı tüm kararlara genelleyemezsiniz.

Ayrıca mesajınızdan ; sadece erkekler kadınlara nafaka ödüyor gibi bir izlenim doğuyor. oysa kadınlar da erkeklere nafaka ödüyor artık biliyorsunuz. (İspatlayabilirim !)

Ayrıca erkeklerin eşleri ölene ya da evlenene kadar nafaka ödemek zorunda olduğu şeklindeki bilginiz de yanlış. Böyle bir zorunluluk yok. Nafakanın kaldırılması şartları gerçekleşirse bu sorumluluk sona erer.

İyigünler...