Mesajı Okuyun
Old 10-08-2015, 21:43   #2
Av. Nevzat Yağız

Velayet babada olduğuna göre, sizin anne olarak henüz kreş çağındaki çocuğun ilerisi için ingilizce öğrenmesinin acil ve zorunlu olduğunu ispat etmeniz gerekir ki, günümüz koşullarında mahkemenin bu ihtiyacın acil olduğuna karar verebileceğini sanmıyorum, yani henüz erken, sizin bu konuda açacağınız davada, çocuğun babası çocuğun eğitiminin henüz başlamadığını, velayetin kendisinde olduğunu ve gerekli eğitimi gerektiği şekilde kendisinin kolaylıkla verebileceğini söyleyerek hakimi ikna eder diye düşünüyorum, zira velayet babada ve çocuğun yaşı henüz küçük. Çocuğun menfaatinin bu yaşta ingilizce eğitim almasını gerektirdiğini ispat etmeniz gerekir.

Ayrıca şahsi ilişki de henüz yeni kurulmuş, bu yüzden ciddi ve inandırıcı gerekçeler oluşmadan hakimin verdiği kararı böyle kısa bir sürede değiştirebileceğini sanmıyorum, çocuğun menfaatinin gerekli kıldığı her durumda hakim önlem alır, ancak çocuğun menfaati için gerekli olduğu konusunda hakim ikna olursa ancak böyle bir kısa sürede yeni bir şahsi ilişki kararı verebilir diye düşünüyorum.
Hoşçakalın.