Mesajı Okuyun
Old 13-04-2002, 15:55   #14
rezay

merhaba;
1- avukatların cübbe ile yürüyüş yapması; sayın Aydın'ın düşüncesine katılıyorum "Önce amaç takdire değer olmalı. Sonra araca bakmalıyız. " cübbe ile yapılan yürüyüşlerin en azından hukukla ilgisi olmalı veya meslekle ilgisi olmalı diye düşünüyorum

2- bu arada İstanbul Barosunun filistin için yapmış olduğu cübbeli yürüyüşede karşı olduğumu belirtmeliyim. bu beni rahatsız ediyor daha doğrusu dünyada iki ülke biri birleri ile savaş tartışma diye bir şeyler yaşamaya başlıyorlar bizim halkımızda hemen ikiye ayrılıyor ben bunu anlamıyorum
tamam İsrail Filistinin topraklarını işgal etti peki filistinin intihar komandoları ne ozaman. vatandaşlar olarak mutlaka ikiye ayrılıp bir ülkeyimi tutmamız gerekiyor. barıştan yana olmak her iki ülkeyide kınamak yok mu düşüncelerde bir grup cuma namazından çıkıp beyazıtta gösteri yapıyor bir grup mailer göndererek israil mallarına boykot yapıyor bir grup nazım hikmet vakfında bir dakika karanlık eylemi düzenliyor bir başka grup da beşyüz senedeir yahudilerle çok iyi anlaşıyoruz diye (500 yıl vakfı) filistine kızıyor oysa dışişleri bakanlığı bu savaşı çılgınlık diye nitelendirdi her iki devletinde intihar ettiğini söyleyerek barış girişimlerinde bulunmaya çabalıyor olaya böyle bakmanın daha yaralı olduğu ve İstanbul barosununda olayı bu düşünce ile değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum

3- kimliği açıklama meselesi ise sanırım biraz abartıldı, hukuk doktorunun düşüncelerine katılıyorum kimliğin o kadar önemli olmadığını düşünüyorum. burada sadece fikirlerin yarıştığını sanıyordum, formu doldururken bir isim yazın diyorlar ve oraya bir isim yazıyorsunuz o zaman formu doldururken gerçek isminizi yazın demeli ayrıca isteyenin gerçek ismini yazdığı bir sayfada var.
isteyenler gerçek ismini yazabililer ayrıca yanılmıyorsam sayfa yönetici bir yerde bazı üyelerin ismini saklamakta zorunluluk duyduklarını söylemişti, çünkü bu sayfa sadece avukatlara özgü bir yer değil hakimler savcılar ve öğretim üyeleri var aslında onlarda avukatlar kadar bağımsız ve özgür olmalılar ama "devlet memurluğu düşüncesi hakim olduğundan "isimlerini söylememek zorundalar!!!!!!!!!!!!
saygılar
av. rezzan aydınoğlu