Konu: İŞ Hukuku
Mesajı Okuyun
Old 20-03-2006, 14:36   #1
ÇARESİZ BABA

Varsayılan İŞ Hukuku

Tüm Hukukçularımıza Merhaba,

Benim siz değerli hukukçularımızla paylaşmak istediğim bir sorunum var. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Zaman ayırıp sorunuma ışık tutacak olanlarada şimdiden çok çok teşekkür ederim.
Ben 34 yaşında, 13 yıldan beri aynı şirkette Dış Ticaret Uygulama Sorumlusu olarak çalışan birisiyim. Son 3-4 yıldan beri çalıştığım şirkette huzurlu ve mutlu değilim.
İşime son derece saygılıyım. Fakat başımdaki müdürümüzün kasıtlı olan davranışları ve birçok işi benim üzerime yıkması artık 13 yıl emek verdiğim bu firmayı benim için çalışılmaz bir hale soktu. Çok afedersiniz halk arasındaki tabiri ile kendisine "yalakalık" yapmadığım için, ücret konusunda diğer çalışanlardan hep aşağıda kalıyorum, bazı mesai arkadaşlarım evlerine her akşam taksi ile gidip parasını alırlarken yada arabalarının benzin paralarını alırlarken ben bu "yalakalık" denen rezil kelimeyi uygulamadığım için otobüs (akbil) ücretini 1 yıllık mücadeleden sonra elde edebildim. Eğer 6 yaşında küçük çocuğum ve bir ailem olmasaydı ve maddi durumum iyi olsaydı 13 yıldan beri vermiş olduğum emeğin karşılığı olan tazminatımı hiç düşünmeden buradan çıkıp gideceğim. Son derece barışcıl ve insancıl bir yapıya sahibim. İnsanları olduğu gibi kabul etmeye çalışırım. Ama bir noktadan sonra sabır denen olgu limitlere geliyor ve artık insanın belki bir gün düzelir beklentisi bitiyor. Siz değerli hukukçularımızdan öğrenmek istediğim şu. Ben bu 13 yıllık emeğimin karşılığı olan tazminatı alabilirmiyim? Hayatım boyunca hep dürüstlükten yana oldum. Ama hep kaybeden ben oldum. Bu tazminatı kanunlara ve hukuka uygun olarak, hiç kimseyle kırgın olmadan alabilmem mümkünmü? Sadece işveren çıkartırsamı tazminat veriliyor? Çalışanın memnuniyeti hiçmi önemli değil? Vereceğiniz değerli bilgiler için tekrar teşekkür ederim.