Mesajı Okuyun
Old 25-11-2007, 16:20   #203
Envanter

Devletin bütünlüğüne indirilmiş darbelerin yok edilmesi adına idam şarttır.
Toplumun huzurunu kaçıran, toplumun CAN güvenliğine, IRZ ve NAMUS güvenliğine yapılmış olan her türlü eylem idamla cezalandırılmalıdır.
Mağdur durumdaki ve diğer toplum üyelerinin devlete ödemiş oldukları vergilerin, suçlulara lokma olmasına karşıyım. Hapishanede rahat edip, yiyip içip af kanunuyla çıkan suçluların ıslahı günümüzde mümkün olmamaktadır. Zaten suçluya verilmiş ceza idam da olsa umurumda değil. Beni ilgilendiren durduk yere ölmüş, tecavüz edilmiş kişilerin ve yakınınlarının yaralarının sarılmasıdır .Önemli olan mağdurun ve yakınlarının vicdanını rahatlatmaktır. Suçlunun yakınları konu dışıdır
Suçluya verilmiş ceza idam dahi olsa vicdanım rahattır. (Söz konusu olan suçun kesinleşmiş olması.)
Toplum aileden, aile de bireyden oluşur. Birey başına gelen haksızlığı, yetkili mercie başvurarak hakkını alarak, Vicdanını rahatlatır. Hani derler ya en iyi adalet vicdandır diye. Buradan hareketle topluma doğru yönelirsek, en temel husus vicdanı rahatlatmaktır. Rahatlatılamayan bir vicdan, adaleti yakalamak için, hakkını almak için isyan eder. (Şehit anaları)
Sadece insanların yaşama hakkı yoktur diğer canlıların da vardır. Yaratılmış olan tüm canlıların. Yaz geldiğinde sivrisinek ısırmaya başladığında hemen öldürmeye çalışılır. Zehirle, sinek kovucuyla. Diyelim öldürmek istemiyorsunuz, sinek kovucu alırsınız. ya da pencereye tel takarsınız. Bulunduğunuz ortamda günlük yaşantınızı rahat yaşamak için yapmanız gerekenler bunlar. O sivrisineğin size zarar vermemesi en temel amacınız. İdama karşı olanlar sivrisineğin akibetine razı göstermeliler.
Günümüzde, hukuk sistemimiz ve kanunlarımız suçluları yok etmeye, durdurmaya , ıslah etmeye karşı etkisiz kalıyorsa, hukukun üstünlüğünden söz edemezsiniz. Yani kağıt üzerinde yazsanız da işlevselliği olmayan bir düzenden bahsediyorum.
En basitinden bir örnek vererek bitireceğim. Bir kedim vardı yavrulamıştı. Bir gün komşumuzun kangal köpeği daha birkaç günlük yavruları parçaladı. O an kedim bunu gördü, sanki kaplan kesildi, kangalın iki gözünü çıkardı ve boğazını parçaladı. Köpek iki gün sonra öldü. Takdir kimin bilmiyorum…