Mesajı Okuyun
Old 17-10-2007, 15:04   #196
ahmetkaya639

Varsayılan idam cezası olmalı çünkü...

idam cezasının varlığının gerekli kıldığı durumlar mevcut olduğu zaman cezanın varlığı da kaçınılmaz oluyor.bu durumlara örnek vererek yorumu size bırakıyorum.
-uzaklarda değil ülkemizde yaşanan 10 küsür aylık bebeğe tecavüz olayında,
-hiç bir neden olmaksızın ardarda ve sırf zevk için çeşitli güzergahlarda kişiler öldüren ve halen yargılanan ülkemizde sanıklar hakkında,
idam cezasını vermezsek bu cezayı sırf cezanın amacı ıslahtır görüşüyle reddeder ve kötülersek bir gün yanıbaşınızda adamın biri kızını,ya da aklınıza gelen en sevdiğinizi öldürür ve nedeni sadece zevk için dediğinde anlarsınız faydasını.ya da yolda giderken önünüzdeki poşet patlar ve kolunuzu,bacağınızı kaybederseniz yine rahatça ıslah edilmeliler diyebilirsiniz.peki ama ölenleri geriye ıslah yoluyla getirmeyi,parçalanan kolunuzu ya da bacağınızı cizgi filmdeki gibi düzeltebilmeyi garanti edebiliyormusunuz.mağdura danışmadan nasıl böyle bir karar alınabilir.ben anlayamıyorum.
ve mevlananın memleketinden katılıyorum.hoşgörü ve sevgiyle yaklaşmalı herkese.ancak hoş görülemeyecek ve en az faillerinin mağdurlara yaptığı kadar bir cezayı fail hakediyor diye düşünüyorum.