Mesajı Okuyun
Old 09-12-2009, 00:20   #32
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Yaklaşık bir haftadır e-imza sahibiyim. Bu sertifikayı edinmekteki yegane amacım, icra dosyalarına yatırılan ödemeleri süresinde tespit edebilmek ve salt bu iş için emek ve zaman kaybı yaşanmasının önüne geçebilmek (Ve -gelecekte- ofisten e-takip açabilmek) adına idi.

Ne yazık ki sonuç gerçek bir hayal kırıklığı... Mevcut dosyalarımızın yalnızca 2009 yılına ait olanlarının sistemde göründüğünü, görünenin de eksik olduğunu, dahası ödeme yapılan dosyaları sorgulamak için bir seçenek olmadığını, yine sayfa sayfa programda gezip araştırmak gerektiğini gördüm.(Tabi yine de dairede fiziken dosya aramaktan yeğdir)

Bir de pek hoş görünen, avukatları sevindireceğini sandığım "2 haftalık duruşma programımızı görüntüleme" sayfasını açtım. Sonra anılan programın yanında bakkal defteri niteliğinde kalması gereken, duruşma defterlerimizle karşılaştırdım. Sonucu tahmin ediyorsunuz sanırım, avukatportaldaki duruşma sayımız, defterdeki sayıdan azdı!!! (Üstelik eksik olanlar da 2009 yılı esaslı dosyaların 2.-3.duruşmalarıydı...)

Saygılarımla...