Mesajı Okuyun
Old 18-09-2007, 23:27   #5
tarde.sed.tute

evet ben de bu sene 3.sınıfım ve aynı kaygıları taşıyorum..çok isteyerek girdim hukuk faültesine ve gerçekten zevk alarak çok severek okuyorum...asla pişman değilim ama bu kadar severek okuduğum bir bölümden mezun olunca aynı zevkle mesleğimi icra edememek korkutuyor beni..bazen az seçeneğin karar vermek de daha kolaylık sağladığına inanıyorum..seçenek arttıkça seçim yapmak da aynı oranda zorlaşıyor..gerçekten hukuk fakültesi diploması pek çok kapıyı açıyor..hakim-savcı-avukatlıkla beraber noter,müfettiş.kaymakam,hukuk danışmanlığı,ateşelik ve daha pek çok alanda çalışabiliriz ama hepsinin artısı eksisi var..ben her şeyi gözönünde bulundurmaya çalışıyorum topluyorum bölüyorum çarpıyorum çıkarıyorum ama elimde evet ben bu mesleği yapmalıyım dediğim bir şey kalmıyor..
tabiki meslek seçerken her bireyin öncelikleri de farklı..kimileri maddi kazanç önemli derken kimileri saygınlığı ön planda tutuyor..kimi rahat olsun yoğun tempo istemem diyor..tabii bir de hepsini birden isteyenler varki en çok onlar zorluk çekiyor..örneğin ben tabi bir de bayansanız her şeyi 2 kez daha düşünmelisiniz..hakim olup tek başınıza doğunun küçük bir ilçesinde çalışabilirsiniz ki bu bi bayan için zordur..
ben 3 senedir bu konu üzerine kafa yoran biriyim..ama ben de malesef işin içinden çıkamadığım için size de yardımcı olamıyorum..ama yabancı dilinizin olup olmadığı,yüksek lisans düşünüp düşünmediğiniz gibi durumlar da seçmleri değiştirecektir..seçiminiz ne olursa olsun yolunuzun açık olması dileğiyle..saygılar