Mesajı Okuyun
Old 14-08-2009, 14:09   #46
Av.M.Telli

En yüksek puan almış aday adayından başlanıyor sıralamaya, ayrılan kadronun 2 katı kadar kişi mülakata çağrılıyor yani mülakata katılmaya hak kazanıyor. Ve herhalükarda 70i geçmiş olmak gerekiyor. Nisan '09 daki sınavda 200 kişilik kadro açıklanmıştı,400 kişiyi çağırdılar. Ben 73,100 aldım ve "kontenjan nedeniyle mülakata katılmaya hak kazanamadınız" yazıyordu. Eğer ki 70 in altında puan alırsanız direk "başarısız" sayılıyorsunuz.
Eskiden sorsanız en iyi kaynakları ikinci sayfa yayınları olarak söylerdim bir de themis derdim. Bilemiyorum isimleri değişti mi, ben de eski baskılar var hep. Şu an için şunu söyleyebilirim: daha önceden bu sınava sıkı bir şekilde hazırlandıysanız özet notlardan yapacağınız tekrar yeterli olacaktır.Ancak ilk kez hazırlanıyorsanız ilgili dersleri en azından birer kez ayrıntılı kitaplardan okumanızı tavsiye ederim. O zaman kalıcı oluyor

@selcukalp: Dersaneye gitmek tabi ki şart değil. aralık '08 sınavı için işimi gücümü bırakıp 4 ay kursa gittim, gerçi benim özel bir durumum olmuştu,sınava bir hafta kala bir talihsizlik yaşadım ve 69,700 de kaldım Benim gibi puan alan çok arkadaşım oldu kurstan. Kursun size katacağı şey, nerelere çalışmanız gerektiği, nerelere çalışmanızın sadece zaman kaybı olacağı ve motivasyon... Bunun dışında yine iş sizde bitiyor. Disiplinli çalışabileceğinize inanıyorsanız evde çalışmanız daha kârlı olacaktır
Sınava hazırlanan herkese iyi çalışmalar ve şimdiden başarılar...