Mesajı Okuyun
Old 28-06-2011, 13:16   #2
av.sgenc

Sayın GUYAR;
Tarafımızdan Teb.K md. 21'e göre tebliğ edilmesi için üzerine şerh düşülerek gönderilen tebligat bila tebliğ iade geldi.
Biz de öncelikle "yeter artık bu PTT mağduriyeti" diye PTT memuru hakkında görevi ihmalden dolayı Savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Savcılık kamu davasını açtı ve halen derdest (artık tebligatlarımız iade gelmiyor bu arada) Bundan sonra tebligatın usulüne uygun tebliğ edilmediğini tespit ettiğim anda dahi suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum. PTT memurlarının ancak bu şekilde düzeleceğini düşünüyorum.Tebligat tebliğ edilmiş olsa bile borçlu daha sonra usulsüz tebligattan dolayı ödeme emrini iptal ettirebiliyor çünkü.

Ayrıca bu şekilde bir usulsüz tebligattan dolayı bir arkadaşımın dosyası ile ilgili olarak usulsüz tebligat gerekçesiyle ödeme emrinin iptali davası açıldı. Tebligat usulsüz olduğundan dolayı ödeme emri iptal edildi ve Mahkeme doğal olarak karşı tarafa vekalet ücreti hükmetti. Arkadaş karşı tarafa ödemiş olduğu vekalet ücreti için PTT'ye bir yazı gönderdi ama PTT olumsuz cevap verdi.Arkadaş PTT aleyhine dava açacaktı/ya da açmıştı tam hatırlamıyorum. Sonucunu ben de merakla bekliyorum.

Sizin olayınız da daha değişik bir olay. Sizinde dediğiniz gibi icrai işlemlerle ilgili tüm masraflar alacaklı tarafından karşılanıyor. Şahsi görüşüm husumet konusunda sorun olmayacağı. Ancak Savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı öneririm.
Saygılarımla