Mesajı Okuyun
Old 14-03-2016, 17:01   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan servet 1334
Merabalar. Ben xxx il jandarma komutanlığında askerim bir hafta önce xxx devlet hastanesinde septoplasti(burun ameliyatı) oldum ve 15 günlük sıhhi izinle ıstanbula geldim ve 09.03.2016 da gece burun damarlarından biri patladı ve şiddetlı kanamam oldu. Bunun üzerine sabah saat 05.30 civarında xxcceğitim ve araştırma hastanesinin acil poliklinigine gittik fakat burda yaşadığımız sorun gerçekten insan hayatının ne kadar öneme alınmadığını bize acı bi şekilde gösterdi. Zira şiddetlı kanama şikayeti ile girdiğim acil polikliniginde bankodan giriş yapmak istedigimde asker olduğum bu yüzden ya 30tl lik ücret karşılığında makbuz kesmem yada mesai saatleri içerisinde askerlik şubesinden sevk alarak gelebileceğim söylendi ve bu süre zarfında kanamama dahi müdahale edilmedi. Bunun üzerine abim gerekli ücreti yatırıp giriş yapabildi. Doktor formalite icabı baktıktan sonra tahlillere bakması gerektiğini söyledi ve tahliller içinde ekstra 84 tl lik ücret istendi. Bunun üzerine bizde hiç bir müdahale yapılmadan hastaneden ayrıldık. Bu noktada gerçekten hasta haklarımın ihlal edildiğini düşünüyor ve bunu konuda tarafınızdan bilgilendirilmeyi saygı ile talep ediyorum.
-----------------------------------------------------------------------------------

Sayın KONUK,
Bir dilekce ile hastanenin hasta hakları birimine şikayetinizi yapabilirsiniz.
Ayrıca TC.Sağlık Bakanlığı'na da aynı şikayetinizi iletibilirsiniz.
Konu hakkında inceleme yapılıp,mutlaka size bir dönüş yapılacaktır.Bu biraz vakit alabilir.
Acil şifalar dileklerimle.
Ecz.Mesut ÇETİN