Mesajı Okuyun
Old 26-09-2014, 09:49   #3
oeroglu

ben adliyeye gelir gelmez çaprazlama mazeret yazıyorum hepsine...

örnek; perşembe saat 09:30 - 11:00 arası aynı adliyede altı tane duruşmam mı var, bekletme dilekçemde biribirini gösterip diyorum ki, benim burda burda burda duruşmam var beklet, bekletemiyosan beni tam gün mesleki mazeretli say, kasıp tebligat falanlada uğraşma, ben uyaptan öğreneyim.... hakimlerin de hoşuna gidiyor pratik davranmam, ya bekletiyorlar ya da mazeretli sayıyorlar Allaha şükür dosya düşürmedim daha....

duruşma saatinden önce taratıp mübaşirin eline verince bide alındısını yapınca hiç sıkıntı olmuyor, doğru bir uygulama değil, bana göre halihazırda bulunan hakim savcı ve memur sayısı büyükşehirlerde iki katına çıkartılmalı, adliyeler haftanın yedi günü büyükşehirlerde 3 vardiya halinde çalışmalı, sadece adliye çalışanları mesaili hafta tatili yapmalı, kurumlar tatil yapmamalı, ramazan ve kurban bayramının birinci günleri, cumhuriyet bayramı ve 1 ocak dışında 361 gün her mahkemenin her kalemi sabah 06:00 -13:00(1.ana vardiya) , 13:30 - 20:30 (2. ana vardiya) olarak çalışmalı, çağlayan kartal ve bakırköy adliyelerinde önbürolar yukarıdaki 4 gün de dahil yılda 365 gün sabah 06:00 - 24:00 olmak üzere saat 24:00'e kadar çalışmalı....