Mesajı Okuyun
Old 23-07-2010, 13:12   #13
özgcn

Alıntı:
Tek istediğim işimi hakkıyla yapmak, kendime kurduğum küçük hayatı mutlu şekilde yaşamak, beni mutlu eden bazı özel zevklerimi gerçekleştirebilecek kadar para kazanabilmek ve tek başıma ayakta durabilmekti

İzmir'de avukatlık yapmayı tanımlayan en güzel cümlelerden biri sanırım.
Ben İzmirli olduğum için mi bilmiyorum ama bu şehirden başka yerde nefes alamadım/alamıyorum.
Ankara'da okudum.Ankara'da 5 yıl kaldım ve kendimi İzmir'ime zor attım. O kadar farklı ki burası... İnsanlarının sıcaklığı,samimiyeti, adliye personelinin -en azından benim gördüğüm kadarıyla- Ankara'daki personel gibi (özür dileyerek) suratsız olmaması, güleryüzlü olmaları zaten yeterince zor olan mesleği bir nebze kolaylaştırıyor.
Bu şehirde hayatın "hayat" olduğunu anlamak için paraya pula gerek duymadan Kordon'da bir tur atıp denizin batışını izlemek dahi yeterli.
Ben de hep küçük mutlu bir hayatım, mümkünse "deniz manzaralı" bir evim, kendime yetebilecek ve hayallerimi gerçekleştirebilecek kadar param olsun diyerek koşarak geldim bu şehre. Şimdi bazen çok zorlansam da yine de memnunum küçük hayatımdan...
Özetle ne keşmekeş İstanbul ne de asık suratlı kasvetli Ankara...Güneşli ve huzurlu bir İzmir sabahına uyanmak paha biçilemez