Mesajı Okuyun
Old 11-10-2009, 15:05   #1
Konuk

Varsayılan 2000 yılında alınan ev / boşanma / mal paylaşımı

1997 yılında evlendik.1998 yılında eşimle ortak tapulu bir ev aldık.BU evi alırken benim altınlarımı ve biriktirdiğimiz paraları kullandık. Daha sonra bu evi sattık daha iyi bir ev almak için parayı eşimin adına değerlendirmek amacıyla yatırdık.2000 yılında Birgün tesadüfen eşimin benden habersiz tapuya ev satınalmak üzere gittiğini öğrendim. ama işlemlere yetişemedim.O sırada oturduğumuz evden bir an önce çıkmak istediğimden ses çıkarmadım.Ailesi ile beraberdik.Daha sonra benim bir arkadaşımdan borç alıp,üzerinide bankadan kredi çekerek evin parasını tamamladık.şu an o evde yaşıyoruz ve ben boşanmayı düşünüyorum.Çünkü eşim sürekli yalan söylüyor, benden habersiz işler yapıyor ve beni başka kadınlarla aldatıyor.Aldatma ile ilgi elim de belgelerim var.benim sorununum boşanma neticesinde evin yarısını alabilirmiyim? Emekli olduğumda evi tadilat yaptırıp eşyaları yeniledim.Eşya ödemesini benim kredi kartımla taksitli aldık fakat mağaza faturayı eşimin adına kesmiş.bu bir sorun yaratırmı? Bütün olanlara işyermdeki arkadaşlarım şahit.Mahkeme ev ile ilgili benden nasıl belge ve tanık ister.