Mesajı Okuyun
Old 05-04-2008, 07:07   #76
Av.muhittinköylüoğlu

uzun zaman önce bir boşanma davası için gelmişlerdi.Boşanma davalarına girmediğim için tarafları mümkün olduğunca evliliğin devamı için ikna etmeye çalışırdım.Eğer başaramazsam kendim almadığım için başka arkadaşlara yolluyordum.Bu sefer de bayanı ikna etmeye çelışırken değişik tavsiyelerle evliliğini kurtarmaya çalışıyordum.Erkek benim kriterlerime göre varlıklı idi.Ailesinin 7-8 kadar dairesi vardı.Eşinin iyi bir maaşı vardı.kendi evlerinde oturuyorlardı.erkek kadından bir hayli yaşlı fizik olarak vasattı.Kadın ise erkekten 15 yaş kadar küçük ve fizik olarak güzeldi.Kadına bu özellikleri ve kadınlığının cazibesini kullanarak erkeği idare edebileceğini henüz yeni evli olduklarını gidebileceği bir yer olmaması (çok fakir bir ailesi vardı) nedeniyle evliliğin devamında faydası olduğunu düşündüğümü kadınlığını kullanarak evliliğini kurtarabileceğini söyledim.Eşinin mazbut bir hayatı olması nedeniyle iyi bir koca olduğunu düşündüğümüde.kadı eşinin cimriliğinden şikayetçi idi ve bunun için boşanmak istiyordu.Ben de erkeğin cimriliğinin iyi olduğunu önemli olanın adamın kazancını har vurup harman savurmaması olduğunu düşünüyor ve bayana da telkin ediyordum.
Ama kadın cimriliğin vardığı noktayı söyleyince pes dedim.
şöyle ki;
-Avukat bey dediğiniz gibi ben çok yoksul bir aileden geliyorum.Eşim ve aileside zengin.Ak gün tabi ki ağartır.Hiç bir kadın da yuvasını yıkmak istemez.Önerdiğiniz kadınlığımı kullanarak cilve yaparak bir şeyleri değiştirmeyi de denedim denemedim değil ama eşim böyle şeylere ilgi duymuyor.
-Hanım efendi lütfen böyle konuşmayın.Bilmiyorum ama eşinizin cinsel tercihinin farklı olduğunu hiç sanmıyorum.boşanmak için gerçek dışı ve ayıp şeyler söylemeyin.Bir erkeğe böyle şey söylemek en büyük ayıptır.
-Hayır avukat bey eşim eş cisel falan değil ben sadece benim kadınlığımı kullanarak bir şey yapmam mümkün değil diyorum
-Hanımefendi hiç bir şey anlayamadım.Söylediğiniz şey bu kapıya çıkıyor.
-Hayır avukat bey mesele cimrilik
-Anlayamadım söyledikleriniz anlamsız cimrilikle ne alaka
-Şöyle gencim ve kadın olarak insan olarak ihtiyacım var.gece yanına yaklaşıyorum her türlü cilveyi yapıyorum ama benimle ilgilenmiyor.Çünkü benim birlikte olduktan sonra banyo yaparken suyu ve şampuanı çok harcadığımı müsrif olduğumu tasarruf için ilişkide de tasarruf yapmamız gerektiğini söylüyor.Ben tasarruf yapacak yaşta değilim.Bu konuda tasarruf yapacak adamı da istemiyorum.
-....................(hiç bir şey söyleyemedim.İlgiliyi bir meslektaşıma yönlendirdim)