Mesajı Okuyun
Old 19-11-2006, 10:07   #9
Av.Ali HALLAÇ

Varsayılan Barolar Birliği makul bir düzenleme yapmış(!)Yarın Öğreniriz.

TBB Forum sayfasında Av.Ahmet Usul'dan aldığımız son habere göre,avukatların gösterdiği haklı tepki dikkate alınarak AAÜT için makul bir düzenleme yapılmıştır.
Bu konu ile ilgili olarak yazdığımız yanıtı sunuyoruz:

UMARIM MAKUL DÜZENLEME BAKANLIĞIN ÖNERİSİ GİBİ OLMAZ.

Teşekkürler Sayın Ahmet Usul,
Adalet Bakanlığının,Barolar Birliğine önerdiği çözüm; maktu vekalet ücretinin 1/2 veya 1/3 oranı idi.
Avukatlar 110 YTL. da artış beklerken umarım,bakanlığın çözümünü kabul edip bir orta yol bulmazlar.

İşin ilginç tarafı Bakanlığın avukatlara ve avukatlık ücretine yaklaşımının meslek birliğinin yaklaşımından daha gerçekçi ve daha avukattan yana olmasıdır.Bu nedenle buradan Adalet Bakanlığı Hukuk işleri genel Müdürlüğünde görevli hukukçu meslektaşlarımıza açık teşekkür ediyorum.Birlikten gelecek olan tarifenin son taslağında da önceki tarifelerden daha az bir meblağın kabul edilmemesini umuyorum.

Makul düzenleme denilen şey,önceki tarifeler ile kazanılmış haklardan geri adım atıp "orta yolcu" bir yaklaşım ise yine kabul etmeyeceğiz ve gerekirse yargıya başvuracağız

Avukatların emeğinin "haksız kazanç" olarak görülmesi,üstelik bunun meslek birliğince yapılmasını halen hazmedemiyorum.

TBB 18.11.2006 tarihli toplantısında alınan karar metninden temin eden arkadaşımız olursa burada bizimle paylaşmasını rica edeceğim.Çünkü TBB lütfedip web sayfasında yayımlayıp avukatların bilgi edinmesini sağlayamadı.

Saygılarımla.
Av.Ali Hallaç
www.merthd.org.tr
www.merthd.org.tr/forum