Mesajı Okuyun
Old 29-12-2007, 22:53   #7
adalet48

öncelikle takibi eylül ayında başlattım. Yani 1 yıllık süre için henüz bir zaman problemim yok.Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Ancak Sn Av. Mesut Avcı, kambiyo senedinde kefil de mevcut. Hatta mal beyanında bulunmadığı için kefil hakkında ceza davası açtım.Eğer kefil hakkında hapis cezası çıkarabilirsem borçluyu arabayı teslime zorlayabilirim gibi geliyor. Çünkü yakın akrabası.Ayrıca kefilin malvarlığını tespit edebilirsem yaptığım takip üzerinden ilerlemeye devam edeceğim. Ancak bunlar olmadığı takdirde rehin üzerinden gitmem en doğrusu gibi görünüyor bu aşamada. Yine müvekkilimi de İcra Müdürüne yönlendirip onunla görüşmesini sağlamayı düşünüyorum. Çünkü dosyada yapılabilecek her şeyi yaptım ve ihmalim bulunmamakta.Bunu sanırım icra müdüründen duyması onu biraz olsun rahatlatacaktır.Size çok teşekkür ediyorum ancak kambiyo senedi ile ilgili takipte alacağımın akamete uğramaması uğramaması kaydı koyduğum takdirde bunun bana ileride ne şekilde getirisi olabileceğini tam olarak anlayamadım.Örneğin rehin alacağımı karşılamadığı takdirde kambiyo senedi ile ilgili takibe devam edebilirmiyim böyle bir kayıtla.