Mesajı Okuyun
Old 25-12-2009, 20:17   #11
tunca07

Öyle bir hak yok, olsaydı ben görürdüm sayın meslektaşım. Ancak güzel cümlelele kendimizi kandırırız bizler, entel, hukuki uslup vs.
Bugün Ticaret Mahkemesi Resisi ile görüşmek istedim odasının önüne geldiğimde gir içeri gibisinden bir işaret yaptı eliyle, girince evrağı havale ettireceğim sandı sanırım yüzüme bile balkmadan evrağı istedi, ben de havale için gelmedin sayın başkanım dedim. Bu sefer eliyle çık dışarı der gibisinden çaycısını kovuyor gibi bir hareket yaptı ve sonra da dışarıda bekle dedi.
Allah büyüktür deyip dışarı çıktım, sonra onun kapısında köpek gibi beklemektense diğer işim olan iş mahkemesine gittim geldiğimde katibi Hakime hanım sizi bekliyor dedi, hmm dedim demek böyle yapmak lazım. Neyse içeri girdim durumu izaha çalışıyorken bu defada sus, beni dinle vs gibi konuşmaya başladı ben de bunun üzerine, bir saniye siz beni dinleyin dedim, bu seferde uzak dur masadan dedi. Bakın iki hukukçu nasıl konuşuyor ? Daha sonra bana yine kızarak sen avukat mısın nre iş yapiyoprsun dedi ??? aşağılamaya bakın ! Ben de dedim ki evet avukatım sizin gibi bende hukuk fakultesinde eğitim aldım, siz bana saygı göstermiyorsunuz ama saygı bekliyorsunuz! bunun üzerine tamam taleplerini zi yazılı verin dedi kestirip attı Hakime Hanım. Daha sonra gidip dilekçeyi yazdım baro odasında, geri gelince güzelce havale etti. Bende güzelce teşekkür ettim.
Umarım herkes bu olayın ne olduğunu biliyordur. Günde kaç kez yaşiyorsunuz ?????

Alıntı:
Yazan Av. Bülent Sabri Akpunar
"Duruşma düzeni" tam olarak nedir?Anayasa ve tüm genel geçer uluslararası belgelerde de yerini bulan "kutsal" savunma hakkını müvekkili adına CMK'dan doğan usuli hak ve yetkileri doğrultusuna kullanmak duruşma düzenini bozar mı?