Mesajı Okuyun
Old 31-03-2008, 12:10   #13
caner87

Sayın Aladağ, harikulade olmuş.İsmini vermekte sakınca olmadığını düşündüğüm bir site var :Hukuki Net.
Bu site de Türk Hukuk Sitesi ile hemen hemen aynı kaygılarla yola çıkmış, benzer özellikleri olan bir site, içimizden birçoğu belki de üye.
Orada hukukçular ile ilgili kısım eğer yanılmıyorsam, en azından hukukçu olmayanlara kapalı.
Acaba site yöneticilerimiz benzer bir önlem alamazlar mı?
Zaten vaktiyle o sitede de böyle bir kısım yoktu sanırım türk hukuk sitesinden esinlenmiş olacaklar ki "meslektaşlar" başlıklı bir forum açtılar.Zaten kardeş site sanırım :P
Gerçekten de neyi biliyor neyi bilmiyorsak bilgimiz paylaştıkça çoğalır anlayışı ile yazıyoruz, çiziyoruz. Hele ben ,o kadar çok fazla yazamadığım halde rahatsız oluyorum. Çünkü henüz tam cesaret bile edemiyorum, istiyorum ki yanlış birşey yazmayayım. Düşünün artık, demekki çoğu bilgi doğru ya da doğruya çok çok yakın. Yani sitede yer alan iletilerin güvenirliği gayet iyi.
Yani insan hafiften rahatsız oluyor. Çok özür dilerim ama , çok özür diliyorum, soru soranın dışında ve diğer hukukçu üyelerin dışında, dışardan bir vatandaşın o bilgiye o kadar rahat erişmesi insana "enayi" gibi bir his veriyor, değil mi ama ?
Bunu ne zaman yakından farkettim biliyor musunuz, bir gün ofisimde dizüstü bilgisayarım hafif yan dönmüştü sağ tarafta oturan müvekkilim, açık olan THS'nin ana sayfasını gördü.ve "Evet avukat hanım çok güzel bu site gerçekten ben de size birşey sormaya gelmeden önce bir bakıyorum, daha iyi oluyor bazen gerek bile kalmıyor" dedi...