Mesajı Okuyun
Old 20-11-2017, 18:46   #9
denipre

Alıntı:
Yazan Yücel Kocabaş
1.) Dava yada davalar Asliyede açıldığında taleplerden ortak yerlere vaki müdahalenin önlenmesi talebi hakkında KMK. hükümleri uygulanacağından ,ayrıca davanın toplum sağlığının korunması yönünden kamu düzeni ağırlığı da bulunduğundan şahsi görüş olarak Asliye Hakiminin de resen araştırma ilkesini uygulaması gerektiğini düşünüyorum. Fakat ben bu konuda şimdiye kadar herhangi bir düşünceye sahip değildim. Şu anda düşündüğüm şahsi görüş olarak söylüyorum.

2.) Sözünü ettiğim davaların yığılması talepli dava aynı davalı/davalılar aleyhine açılır. Olayda davalılar farklı olacağından bildirdiğiniz gibi iki dava halinde açılması bence de uygun düşer.

Sayın üstadım sizle aynı görüşteyim.Ancak son halde bir kaç kat maliki daha davacı olarak davada yer almak istiyor.Son olarak bu hususta birden fazla davacının aynı dava da davacı taraf gösterilmesinin sizce bir mahsuru olur mu ? Kanatimce davalılar ve dava konusu aynı olmakla sadece ecrimisil hesabında ayrı bir hesap(arsa payı nispetinde) söz konusu olacağından sıkıntı olmayacağı kanaatindeyim .Saygılar