Mesajı Okuyun
Old 29-12-2008, 15:31   #22
av. jülide keleş yarışan

Artık doğum yapmak istemediği halde 4. -5. çocuğuna hamile bir kadın olsaydınız ve eşiniz kürtaja izin vermese görüşleriniz değişir miydi?
Kanunlarda yer alan süreler ceninin anne karnındaki gelişim süreçleri esas alınarak belirlenmiştir ve bu sürelerde cenin annenin vücudunun parçasıdır. Ve bence bu sürede alınan kürtaj kararı kadının vücudu ve hayatı ile ilgili bir karardır ve yalnızca kendisini ilgilendirir.
Çocuğu maddi-manevi bir karşılaştırma içine sokmak niyetinde olmadığımı belirterek merak ettiğim bir şeyi benzetme kullanarak sormak istiyorum ;
Vücudunuzda taşıdığınız, kanınızı, kemiklerinizi, sağlığınızı kullanımına açtığınız varlık bir çocuk değil de elmas olsaydı ve tüm cinsler elmas üretebilseydi, elmas hayatınıza mutluluk - zenginlik getirseydi, toplumdaki statünüz değişseydi, ama hayatınızı asla elmasa sahip olmadan önceki gibi yaşayamasaydınız, onu korumak-bakımını sağlamak için yıllarca hayatınızın çoğunu ona adamanız gerekseydi, omuzlarınıza kocaman yükler bindirseydi ve artan elmaslar sayılarından bağımsız ve sayılarına oransız (3elmas 3 kat değil de mesela 3 elmas 10 kat gibi) olarak sorumluluklarınızı ve yükünüzün ağırlığını arttırsaydı MERAK EDİYORUM elmas üretmenin zamanına ve sayısına karar vermek istemez miydiniz? Vücudunuzda oluşan her karbonun elmasa dönüşmesi gerektiğini söyleyenlere "bu benim hayatım, bu benim vücudum" diye bar bar bağırıyor olmaz mıydınız?