Mesajı Okuyun
Old 13-06-2008, 14:34   #2
uye8490

Alıntı:
Yazan seyitsonmez

Yoksa oradaki meslektaşlarımız Savunmanlık yapmıyormu diye düsünmekteyim.

Sayın Sönmez ,

ülkenin her yanında karşılaşmanız olası olan bir hukuka aykırılığa buralarda rastlamışsınız.
Bu hukuka aykırılıkların sebeplerini irdeleyeceğiniz yerde hemen de burdaki avukatların savunmalık görevini yapıp yapmadıklarını sorgulamaya başlamışsınız.Nedenini bilmiyorum ama tespitinize de şaşırmış değilim.

Sayın Sönmez ,burdaki avukatların savunmanlık yapıp yapmadıklarını size ıspatlama yolunda çabalara girişecek değilim.

Ama şundan kesinlikle eminim ki ,sizin "oradaki meslektaşlar" diye işaret ettiğiniz "buradaki avukatlar" 14 aydır tutuklu olan ve henüz savunması dahi alınmamış olan sanıkların dosyasının duruşmasına "YETİŞEMEDİM" demez ,mutlaka yetişirlerdi.

Mütalaaya aykırı karar vermeyi neden bu kadar çok garipsediniz anlamadım.Mahkeme heyeti iddia makamının her mütalaasına katılacak diye bir kural mı var.Böyle bir kural varsa bu "yargı bağımsızlığı " neyi ifede eder?Heyetin iddia makamının mütalaasına uygun karar vermesi midir meziyet dediğiniz.

Görüyorsunuz ya sayın Sönmez ,buradaki avukatlar yargı bağımsızlığını bile biliyor.
Biz bunu biliyorsak savunmanlığı da biliriz emin olun.