Mesajı Okuyun
Old 31-05-2006, 21:40   #6
mslmklvz

Varsayılan İŞ Kazasi

İş yeri kazanın iş kazası olduğunu kabul ediyor.Birde 25.000,00 YTL ödeme teklif etmişler yasal haklarında feragat etmesi şartıyla.Bu bedel bana çok az gibi geldi.Ölenin genç olması ve çalışabileceği süre gözönune alındığında.SSK maaş bağlar yaptığı ödemeleri rucu eder demişsiniz.İŞ VEREN KUSURLUYSA HEM SSK NIN YAPTIĞI ÖDEMELERİ HEMDE TAZMİNAT MI ÖDEYECEKTİR?

SAYIN SAAT TAMİRCİSİ öncelikle gösterdiğiniz duyarlılığa teşekkür ederim.CEVABINIZDA -yanlış anlamadıysam- kasko sigortalısı ölenin yakınlarına bir ödeme yaparsa kasko şirketide kaskı sigortalısna ödeme yapar demisşiniz.Olayımızda sözkonusu şirketİN ölenin yakınlarına ödeme yaptığını farzedelim.Bu durumda şirket bu bedeli kasko şirketinden alacağı için kendi cebinden birşey çıkmamış olacak.Şirketin ölenin yakılnlarına ödeme yapması şirkete karşı yöneltilebilecek talepler açısından bir sıkıntı doğururmu.Şirket ben ödeme yaptım diye bir iddia ileri sürebilir mi?
Yani ölenin yakınları hem kaskodan , hem ssk dan( ölüm aylığı ve cenaze masrafları ) hemde işyerinden ( destekten yoksun kalma ) talepte bulunabilirmi.
Ayrıca zorunlu trafik sigortası 3 kişilerin uğradığı zararları karşıladığından burada ölen kişi sözkonusu şirkette çalışan işci olduğundan 3 kişi sayılabilir mi?
Cevabınız ve anlayışınız için teşekkür ederim.Saygılar.