Mesajı Okuyun
Old 18-05-2022, 21:24   #4
avukat.fks

Öncelikle yeni meslek hayatınızda başarılar dilerim. Hemen hemen tüm meslektaşlarımız mesleğe ilk adım attıklarında acaba bir şeyi eksik mi yaparım, yanlış mı yaparım gibi sancılar çekmiştir. Rahat olun, önünüze gelen olayla alakalı mevzuatı ve Yargıtay Kararlarını tarayın ve kendinize güvenin. Uygulamada bazen sizden çok daha kıdemli tecrübeli olduğunu düşündüğünüz meslektaşlarınızın yanlış bilgiye sahip olduklarını da göreceksiniz o yüzden kendinize güvenin acaba ben mi okuduğum mevzuatı içtihatları yanlış anladım diye düşünmeyin.

Bir dilekçe veya talep yazacak olduğunuz zaman da basit düşünmeye çalışın. Anlatmak istediğiniz şeye odaklanın, mümkün olduğunca az cümle ile kendinizi ifade etmeye çalışın ama bunu yaparken de okuyacak kişinin (İcra memuru/Hakim/Savcı vs) konu hakkında hiçbir bilgisi olmadığını da unutmayın. Unutmayın ki dilekçeniz eksik, anlaşılması güç olmasın.

Arkadaşınız aşağıya örneğini bıraktığım gibi bir dilekçe ile kararın çıktısını alabilir. İsterseniz iş yeri mülakatında bu soruşturma dosyasının sorulduğunu bu nedenle kararın bir örneğini almak istediğini de belirtebilirsiniz. Sanırım takipsizlik kararı verilmiş ise bu kararı ilgili emniyet müdürlüğünün GBT birimine ibraz edip bu kaydı sildirebilir. İyi çalışmalar dilerim.

..... CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

DOSYA NO :

ŞÜPHELİ :

KONU : Dosyadan örnek alma talebi hakkındadır.

AÇIKLAMALAR

Yukarıda soruşturma numarası yazılı savcılığınız nezdindeki dosyadan hakkımda kovuşturma yapılmasına yer olmadığına dair karar verilmiştir. Verilen kararın bir örneğinin tarafıma verilmesini saygılarımla arz ve talep ederim. 18.05.2022

ŞÜPHELİ
AD SOYAD
imza