Mesajı Okuyun
Old 26-06-2013, 10:41   #1
Konuk

Varsayılan Bölge idare mahkemesine itiraz / temyiz / Mobbing

Merhabalar. Kadınlarımız sadece eşlerinden değil bazen ileri boyutlarda işyerlerinde de çeşitli şekillerde şiddetlere maruz kalabiliyorlar. Bu anlamda kadına yönelik şiddetin önlenmesi anlamında kurumların da mutlaka duyarlı ve hassas davranmaları ve şiddet uygulayan bireylere işyerindeki statüleri her ne olursa olsun gerekli cezai müeyyideyi ve yaptırımı uygulamaları ve bizlerin işyerlerimizde de huzurlu ve sükut içerisinde çalışmamızı sağlamaları gerekiyor.
Ben de bu kadınlardan biriyim. İşyerimde fevkalade anlamda psikolojik şiddetlere maruz bırakıldım. Bu daha çok aile hayatım ve aile huzur ve sükunetimi bozmak vs. şekillerde yapıldı. Ve mobbing raporu alarak gerekli yerlere müracaatta bulundum. Ancak kurum tarafıma şiddet uygulayan kişileri tüm idari soruşturmalarda tavassut içerisinde akladı. Ve hatta adli anlamda müracaat yolumu dahi verdikleri karar ile engellediler.
Ben bu duruma itiraz için Bölge idare mahkemesine müracaatta bulunmak istiyorum. Çünkü şiddeti kanıtlayacak bir çok donanıma sahibim. Bu müracaatımı kararın tarafıma tebliğ tarihinden itibaren kaç gün içerisinde Mahkemeye vermem gerekiyor ? Ve hem idari kararın bozulmasını ve hem de adli yönden bu kişilere karşı müracaat hakkımın tarafıma verilmesini isteyibilir miyim ?
Saygılarımla . . .