Mesajı Okuyun
Old 03-12-2007, 07:33   #66
Mustafa ÖZCAN

Varsayılan Kadın olmaya gerek yokki :)

Bağırarak konuştuğumu farketmemişim özür.

Cinsellik tartışmasına gidiyor ama napalım artık...

Kolaylaştırıcılarımız silmemiş soruyu aldım Kadın erkek yapılarını, temel içgüdülerini, bilmek için kadın yada erkek olmaya gerek yokki. BİRAZ EMPATİ, BİRAZ GÖZLEM, BİRAZ DİKKAT yetmezmi .? Ama her kadın yada erkek birbirinin aynı değildir. Benim konuşmam ana hatları ile cinsler üzerine, cinsel dürtülüri erkeklerden güçlü kadınlarda vardır ama hiç bir kadın cinsel istekleri nedeni ile tecavüz derecesine gelmez dimi..??

Yazmıştım aslında, erkek suçluluğunun temelinde genellikle cinsellik ve bozukluklukları vardır diye.. Cinsel arzuları karşılanmadı diye kontrolünü kaybeden kaç kadın vardır. Duracağı yeri ayarlayamayan, tecavüze kalkışan, yaralayan, öldüren ?? Kadınlar daha medeni demezsiniz umarım Çünkü insan insandır temelde cinslerin yapıları farklı ama temel ihtiyaçlar aynı, YEME, İÇME, CİNSELLİK, BARINMA vs.. Şiddetleri cinse göre değişiyor.. Erkeğin bu dürtülerinin daha önemli olduğu burdan çıkıyor.

Alıntı:
Ayşegül Kanat
Alıntı:
Ünlü Rabia Hatun feyz aldığı hocasına "Hocam nefis nedir?" diye sorar. Hoca "Nefis köpektir. Erkekte bir tane , kadında dokuz tane bulunur" diye yanıtlar. Bunun üzerine Rabia Hatun "El insaf hocam. Ben dokuz köpeğime sahip çıkıp zapt edebiliyorum da sizler bir köğeğe nasıl oluyor da sahip çıkamıyorsunuz? der.

Burada da erkeğin cinsel dürtülerinin kadından güçlü olduğu vurgulanmış bi noktada..
Kadının 9 nefsinin şiddeti birbirine yakın gibi geliyor bana.. Kadın sevişmek ister olmazsa isteği alışverişe dönüşür yada bir arkadaş ziyaretine. Bir iki gün sonra olmuş takılmaz olgunlaşmayı bekler..Biri olmazsa biri olur yani... Erkeğin tek nefsi var oda vazgeçilmez ve güçlü sanıyorum. Erkek takılıp kalır. Cinsellik olmazsa bırakıp bi başkasına geçmesi için eğitim alması ve nefsini kontrol etmeyi öğrenmesi gerekiyo ha birde çok seçenek; Adamın seçeneği yoksa cinsel olarak tek eşli ise eşide diğer 8 nefsi ile ilgileniyorsa Allah kolaylık versin ne diyeyim.. İşte o kadına deveyi tekrar anlatmak lazım

Saygılarımla..