Mesajı Okuyun
Old 16-11-2013, 08:46   #3
Konuk

Habibe hanım çok teşekkür ederim.
İzninizle benim bir kaç sorum daha olacaktı.
1-Ben şu an ailemin yanındayım, başka bir şehirdeyim. Buradaki aile mahkemesinden tedbir kararı çıkarttırabilir miyim? Bu dava için ailemi beni eşimi vs mahkemeye çağıracaklar mı? Nasıl işleyecek bilgi verebilir misiniz.

2- Tedbir kararı çıkarsa ben eşimle yaşadığımız eve gitmek zorunda mıyım? Ailemle bir süre daha kalabilir miyim?Ben öncelikle haklılığımı ortaya koymak istiyorum.

3- Bulunduğum şehirdeki aile mahkemesinden nafaka talep edebilir miyim?

3-Eşimle ben uzlaşmaya çalıştım;fakat yılda bir ailesinin evinde gece kalma zorunluluğu koyuyor.Başka şartlarda baştan koyuyor.Bundan dolayı da çok rahatsızım.Bunu yapmaya hakkı var mı? Ben annesinde 1 gece dahi kalmak istemiyorum. Ailesi bunu şart koyuyor. Ben ailesiyle mesafeli şekilde görüşmek istiyorum dediğim halde hiçbirşey yaşanmamış gibi ısrarla bana onları sevme baskısı yapıyor.Bu bir boşanma sebebi midir, bu şekilde boşanabilirler mi benden? Ben üzerime yüklenen rızam dışında olan bu istekleri yapmak zorunda mıyım?

Tedbir kararı çıkarsa baskı mudahale ısrar beklenti engellenecek mi?

4-psikolojik olarak da iyi bir durumda değilim. Bir üniversite doktoruna gidip rapor da alabilir miyim, mahkemede bu geçerli olur mu?

çok soru sorduğum için kusuruma bakmayın, bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Cevabınızı bekliyor olacağım.