Mesajı Okuyun
Old 04-05-2015, 13:17   #1
Konuk

Varsayılan Şiddet Gördüğüm İçin Ayrıldım/Devam Eden Şiddet Ve Babanın Kişisel Görüşme Hakkının Kaldırılması/Kısıtlanması

merhaba iyi çalışmalar.
ben 26 yaşında 6 yaşında bir erkek çocuğuna sahip bir bayanım.yaklaşık 2,5 sene önce eşimden şiddet yüzünden ayrıldım.mahkeme ilk celsede şahitlerin dinlenilmesi üzerine 2 celsede son buldu.hiçbir şekilde hak talep etmedim ve çocuğa 300tl aylık nafaka bağlandı.(ödemiyor)ayın 2 ve 4 haftaları cumartesiden pazara kadar görme hakkı tanındı(ben çocuğumun babası ile vakit geçirmesini istediğim için hiç bir şekilde engel olmaldım ne zaman isterse izin verdım ve günlerce kaldığı bile oldu)bir kez beni sözlü küfürle taciz ettiği ve ölümle tehtit ettiği için kendisine dava açtım ve dava sonucu uzaklaştırma kararı alındı.sokağa bile girmeme ve bana tekrar bu şekilde davranırsa hapis cezasına çevirileceği söylendi.nitekim kendisi 8 ay üzerinde sahte para bulunduğu için hapiste yattı.(yaklaşık1 senedir dışalrda)geçtiğimiz pazar günü çocuğu getirdi ve getirdiğinde apartman kapısının önünde ve oğlumunda gözü önünde bana şiddet uyguladı.sesimi duyan annem aşağı indiğinde aynı şekilde anneme de şiddet uygulayarak apartman kapısının camını kırdı ve annemin boğazına dayadı.annem kendisini korumak için ittirdiğinde annemin gözüne yumruk attı.ben polisi aradım gelene kadar kaçmayı başardı.daha sonra karakola gidip şikayetçi olduk ve annem de bende darp raporlarımızı aldık.olayın ertesi günü oğlum 6 yaşında)anaokulunda öğretmen ve arkadaşlarına yaşadığımız olayı anlatmışokul öğretmeni de bir yazı hazırlayıp okul pedegogu olan kişiye bilgi vermiş.pedegog oğlumun bu şekilde davranışlarının kişisel gelisimi için olumsuz etki yarattığını babasını görmemesi için rapor düzenlemiş.şimdi sorum şu ki ben oglum için baba haklarından mahrum etme bir daha hiç bir şekilde görmeme ve soy ismi de dahil değiştirme için ne yapabilirim.anneme ve bana uyguladığı bu olayda ceza durumu nedir? beni bilgilendirirseniz çok sevinirim....